14 Nisan 2019, Pazar
saat: 10:00


Doktor Hanım geçen ayı zor bitirdim!!! dünya bir meteor tehlikesi ile karşı karşıyaydı!!! son dakika osurarak dünya çarpmasını önledim ve geri gönderdim!!! Bir an engel olamayacağım diye düşündüm!!! Çünkü cadı'nın biri beni kurbağaya çevirmişti!!! Bengi mi diye sordu doktor hanım!!! Oha dedim!!! Siz nerden tanıyorsunuz!!! Uzun Hikaye dedi!!! Murteza çaldı onu benden!!! Doktor hanım burada duralım dedim!!! Okuyucular bundan sonrasına hazır olmayabilir!!!

Kurbağa modunda vraklayarak geziniyordum!!! Bir kaç saat içinde uzaylılar beni almaya gelecekti!!! Dünya'yı kurtarmamız lazımdı!!! Ben ise beni öpecek prenses arıyordum!!! Sonra baktım biri şarkı söylüyor içeride!!! "O beni prenses peri sanıyor, ne hata yapsam geriyor, mitoloji'den biri sarıyor"!!! Lan dedim belki prenses budur!!! Hayatımın zıplamasını yaparak dudaklarına doğru hamle yaptım!!! Şarkıyı söyleyen ne olduğunu anlayamadı bir an!!! Ona doğru uçan bir kurbağa ve ardından ben!!! Evet işe yaradı!!! Bay domates is back!!! Kunter abi gayet sakin bir şekilde bağırdı bana arkadan!!! Olm domates çekil sahneden, rahat bırak Nil kızımızı!!! Ulan kurbağadan insana dönüştüm, adam şaşırmadı bile!!! Bir de Nil Kartaibrahimgil'i öptüm!!! Ona da şaşırmadı!!! Bana diyor çekil sahneden!!! Bir dakika Ben Nil Karaibrahimgil'i mi öptüm!!! Anaaaam, utanırım ki ben!!! Şaşkınlıktan tek taşınızı kendiniz mi aldınız diye sorabildim anca!!! Tek taşımı kendim aldım, tek başına kendim taktım ama sen girebilirsin havaya dedi!!! Ne şeker şeysin diye yanaklarımı sıkınca daha bi utandım!!! Biliyorsun utanınca amuda kalkıyorum ben!!! Don yokken hoş olmuyor!!!

Doktor hanım sonrası malum işte!!! Dünya'yı kurtardığım sıkıcı günlerden biri!!! Doktor Hanım yanaklarımı sıkarak!!! Senin gibi süper kahramanlar olmasa ne yaparız dedi ve kahkaha attı!!! Sanırım inandırıcı bulmadı hikayemi!!! Neyse hunimi alıp çıktım!!! Sokğa çıktığım da ise önümüde 3 adet siyah jip durdu!!! Lan dedim aksiyon başlıyor yine!!! Jiplerden siyah takım elbiseli adamlar çıkıp bana doğru yürümeye başladı!!! O andan bende bir şeyler oldu ve olasılıkları hesaplamaya başladım!!!

1. Olasılık!!!

Siyah takım elbiseli adamlar bana doğru geliyordu!!! Bizimle geliyorsun dediler ve apar topar jipe bindik!!! İçlerinden biri yanıma oturdu!!! Ajan domates ben ajan patlıcan!!! Senden uzun zamandır durum raporu alamıyoruz!!! Gizli görevin ne aşama da!!! Gizli görev mi?!!! Unuttum ben onu işte!!! Ben ajan değil bay domates'im ayrıca!!! Ajan domates kendini saklamana gerek yok!!! Seni biz yetiştirdik!!! Sana ninja eğitimi bile verdik!!! Lan ben onu da unuttum işte!!! Gizli görevim neydi diye sordum!!! Biz de bilmiyoruz çok gizli olduğu için sadece senin biliyor olman lazım dedi!!! Bende unuttum dedim ama defalarca dünya!yı kurtarmışlığım var dedim!!! Birbirlerine baktılar!!! İnsanların tek umudu sensin dediler!!! Bir an önce gizli ögrevimi hatırlamamı istediler ve gittiler!!! İnsanlığın kaderi bana bağlı olmasın ya!!! Bunaldım ki ben!!!

2. Olasılık!!!

Siyah takım elbiseli adamlar bana doğru geliyordu!!! Kollarım tutup apar topar ortadaki Jip'e bindirdiler!!! Yanımda oturan adam gözlüklerini çıkarttı!!! Bay domates biz CIA ajanlarıyız!!! Sizin uzaylılar ile temas kurduğunuzu öğrendik!!! Size bir kaç soru sorup sonra üzerinizde testler yapmayı planlıyoruz!!! Uzaylılar ile biz sadece geyik yapıyoruz ve arada bir dünya'yı kurtarıyoruz dedim!!! Bir de beyaz tavşanlarımı ve donlarımı çalıyorlar!!! Ayrıca çok otlakçılar, sigaramın yarısını içiyorlar dedim!!! Birbirlerine baktılar!!! Çok ciddi bir hava vardı bi an!!! Sonra bastılar kahkahayı!!! Ya bırakalım, bunu test etmeye gerek yok dediler!!! Hiçbir şey anlamadım!!!

3. Olasılık!!!

Siyah takım elbiseli adamlar bana doğru geliyordu!!! kollarımdan tutup apar topar ortadaki jip'e bindirdiler!!! Yanımdaki adam gözlükleri çıkarttı ve onunla ne derdi olduğumu sordu!!! Bir baktım ki Acun bu!!! İnsanları aptallaştırıp bilinçaltlarını öpüyorsun dedim!!! Güldü!!! Şöföre yola çıkmasını istedi!!! Nereye götürüyorsun beni!!! Havalimanına dedi!!! Seni survivor'a katılmak için adaya götürcem!!! Sonra yetenek sizsiniz de en uzun osuran adam olarak gösteri yaptırcam!!! O ses Türkiye konusu ise şu an muallak!!! Sen de sistemin bir parçası olacaksın!!! Senin planlarımı alt üst etmene izin veremem dedi!!! Hayıııır diye bağırmışım!!! O telaşla kapıyı açıp hareket halinde ki arabadan atlamışım!!! Güzel aksiyon sahnesi, ağır çekim yapalım bu kısmı!!! Sonra topuklarım götüme vura vura bir kaçışım var sorma gitsin!!! Sorma dedim bak!!! Soracak gibi bakıyorsun!!! Sorma!!!

4. Olasılık!!!

Siyah takım elbiseli adamlar bana doğru geliyordu!!! kollarımdan tutup apar topar ortadaki jip'e bindirdiler!!! Yanındaki adam gözlüklerini çıkarttı ve Bay domates sonunda tanıştık dedi!!! Siz Kimsiniz dedim!!! Biz Brüksel Lahana Teşkilatından geliyoruz!!! Brüksel lahanasının etkilerini araştıyoruz dedi!!! Ben o lahana'yı yiyeli çok oldu dedim!!! Kısa bir süre Avrupalı hissettim ama sonrasında osurunca herşey normalde dönüyor dedim!!! Bu kadar mı dedi?!!! Evet dedim!!! Avrupa Birliği genişleme komisyonuna bunu sunacağım dedi!!! Ulan adamlar artık bahane bulamıyorlar beni mi bahane göstercekler acaba!!! Neyse aman salla gitsin!!!

5. Olasılık!!!

Siyah takım elbiseli adamlar bana doğru geliyordu!!! kollarımdan tutup apar topar ortadaki jip'e bindirdiler!!! Yanımda oturan bayan gözlüklerini çıkarttı!!! Ben ajan Scully ve ön koltukta oturan da ajan Mulder!!! Sana bir kaç sorumuz olacak!!! Ölülerle konuştuğun doğru mu?!!! Evet beyaz hunimi takınca konuşabiliyorum!!! Yalnız siz x-files ajanları değil misiniz?!!! Uzaylılar ile ilgili soru sormanız felan gerekmiyor mu konsept gereği!!! O konudan sıkıldık artık!!! Farklı şeyler aıryoruz dediler!!! Ulan dedim beni gören sapıtıyor!!! Neyse işte bildiklerimi anlattım!!! Kahkahalar içinde gidebilirsin şampiyon dediler!!! Bu şampiyon lakabı yapıştı bana!!! X-files'da bile değişmiyor!!! Nasıl yayıldıysa artık!!!

Gerçekte olan!!!

Bir an irkildim!!! Uzay zaman bükümü yaptım sanırım!!! Olasılıkları gördüm!!! Acaba hala olasılık mı görüyorum!!! Ya devamlı bu olasılıklara sıkışırsam!!! bu anda kalırsam!!! Aynı sahneyi devamlı yaşarsam!!! Aman tanrım!!! Siyah takım elibiseli adamlar bana yaklaştı ve o ulvi soruyu sordular!!! Çevreyoluna nasıl çıkarız birader!!! Dedim o kadar olasılık hesapladım!!! panik yaptım!!! sora sora bunu sordunuz lan dedim!!! Garip garip suratıma baktılar!!! 500 mt düz devam edin, ışıklardan ilk sağa girin dedim!!! Eyvallah dediler gittiler!!! Boşuna büktük uzayı zamanı!!! Aman neyse ben işime döneyim!!!-------------------------------------

Belki de yalanla kendini uyuşturmak da lazım biraz!!! Çok fazla gerçek gaz yapabilir!!! Ya sosyal mesaj vermiyorduk değil mi?!!! Unuttum ya!!! Evet yoğun istek üzerine portakallı ördek tarifi!!!

MALZEMELER!!!

- 2 adet ördek budu!!!
- İki buçuk su bardağı zeytinyağı!!!
- Yeteri kadar tuz!!!
Portakallı sos için!!!:
- 1 adet portakal!!!
- 1'er tatlı kaşığı bal ve mısır nişastası!!!
- 1 adet tavuk bulyon!!!
- 1 çay bardağı su!!!
YAPILIŞI!!!

Butları güvece yerleştirip, üzerine zeytinyağı ilave edin!!! Önceden ısıtılmış 160 derece fırında yaklaşık 3 saat pişirin!!! Portakallı sos için 1 adet portakalın suyu, rendelenmiş kabuğu, bal, nişasta, tavuk bulyon ve suyu karıştırın!!!

Tavuk bulyonu iyice ezip, ocağa oturtun ve kaynayana dek pişirin!!! Ördeği ocaktan alıp, fırına dayanıklı cam bir kaba koyun!!! Her tarafını tuzlayıp,üzerine portakallı sosu gezdirin!!! Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 10-15 dakika pişirin. Sıcak olarak servis yapın!!!

istanbul
hosting