09 Mayıs 2022, Pazar
saat: 01:44


Sevgili B. bugün üstüste birkaç kez evin muhtelif yerlerine kakasını yaptı. Ev mayın tarlasına döndü. Bi ara aklımı kaçırcam sandım sinirden. Paranoyağa bağladım evde gezemiyoruz, yürürken ya buraya da yaptıysa diye basamıyoruz bile rahat rahat. Bir şeyi protesto ediyor hanfendi ama neyi anlamadım.


İlk vücudum kabardı, çılgınca kaşınıyorum şikayetiyle doktora koşalı tam 1,5 yıl olmuş. Gördüğümde inanamadım. Bense daha birkaç ay oldu sanıyordum.

Kaşıntı bir sağ göğsüme bir sol göğsüme geçiyordu ve ben artık alışmış, kaşıntı başlayınca alerji ilacı sürüp geçsin diye bir iki gün bekliyordum. Geçen karnımda başladı kaşıntı.Dün bir baktım bacağımın alt kısmında avcumdan daha büyük bir bölge kızarıp kabarmış. Şu anda da boynum ve çenem kaşınıyor gıcık gıcık.

Şu taşınma olayı bir bitsin, hastaneye gidip patch test yaptırcam. Vücudum neye bu kadar tepki veriyor öğreneyim artık. Yaşam kalitesini çok etkiliyor.Bir nokta çoook hafif bi kere kaşındığında bile sinirlerim bozuluyor arkasından ne gelecek acaba diye.

Şu taşınma işi hepimizi heyecanlandırıyor.Sanki dönüm noktası olcak gibi.Çok mu anlam yüklüyorum acaba ya? Ama ne bliim, hafta sonu gidince bile modumuz değişiyor.Sağda köy evi, solda yazlığımız var. İkisine de yarım saat mesafede olcağız ve her canımız sıkıldığında köye veya yazlığa gidip orada kalabiliriz.


Boğazım hayvan gibi ağrıyor 2 gecedir.Şu anda yine yutkunamamaya başladım. Şansa sahaya gitmem gerekiyor, İngiltere'den J gelcek, onunla şehir şehir gezcez. Baskın yapıcaz bu sefer. Tam şehir dışına gideceğimiz gün okulda anneler günü etkinliği yapcaklarmış, D o gün yollamicam sanırımi. Herkesin annesi okuldayken kuşumun öyle mahzun , yalnız kalmasını istemiyorum.saat: 01:00

Şirket içinde organizasyon iyice karıştı. Dünyanın en şahane firmalarından birine kapak attım yuppi derken olana bak. Her ay biri şirket içinde başka bi yere geçiyor, birinin ünvanı değişiyor, biri olduğu bölümden başka yere kaydırılıyor. Şimdi yıllarca farklı firmalarda beraber çalıştığım kankamdan ayrılıp alakasız birine bağladılar beni, bugün konuştum yapmayın etmeyin saçmalık bu diye. Kendisi de yaşı bir teyze aslında, pek çok insan gibi bu olan biten saçmalığa siktiri çekip emekli olcam ne haliniz varsa görün diyebilir. O zaman çook fena bişey olur işte:(

Son iki firmamda aynı süreci yaşadım neler olacağını çok iyi biliyorum. Yönetim değişti mi ilk yaptıkları şey bu tip organizasyonel değişikliklerle oturmuş şirket kültürünün içine sıçmak oluyor. Acaip tatlı bir ekipti oysa.İnsancıl, destek, motivasyonu yüksek.

Geleceğim ne olur tahmin edemiyorum. Sözleşmeli çalıştığım için bana da bi gün hadi eyvallah diyebilirler. Durup durup keşke full time çalışsana, ekibe katılsana dediklerinde tamam deseydim keşke. Üstelik Türkiyedeki günlük ratelerin 2 -3 katına.
Hala şansım var, bi çıtlatsam mı acaba? Bir yıl sonra ne yazcam buraya bakalım. Sürünüyor olmam inşallah
istanbul
hosting